İklim Değişikliği

İklim Değişikliğiyle İlgili Yeni Yol Haritası Yapılıyor

Bakan Özhaseki'den iklim değişikliği eylem planları ile ilgili açıklama yaptı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Özhaseki, “Strateji ve eylem planları, ülkemizin iklim değişikliğiyle mücadelesinde bir dönüm noktası görülmeli, kamu, özel sektör, sivil toplum ve bireyler arasında güçlü işbirliğiyle uygulanmalı” dedi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, 2024-2030 yıllarını kapsayan “İklim Değişikliği Azaltım Stratejisi ve Eylem Planı” ile “İklim Değişikliğine Uyum Stratejisi ve Eylem Planı”nın, iklim değişikliğiyle mücadelede bir dönüm noktası olarak görülmesini, kamu, özel sektör, sivil toplum ve bireyler arasında güçlü işbirliğiyle uygulanması gerektiğini belirtti.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, iklim değişikliğinde enerji, sanayi, ulaştırma, atık, su, afet, sağlık ve tarım gibi birçok sektörü ilgilendiren, 2024-2030 yıllarını kapsayan “İklim Değişikliği Azaltım Stratejisi ve Eylem Planı” ile “İklim Değişikliğine Uyum Stratejisi ve Eylem Planı”nın, iklim değişikliğine ilişkin yeni bir yol haritası olduğu aktarıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, “Şehirlerimizi, ekonomimizi iklim değişikliğine karşı dirençli hale getireceğiz. Bu strateji ve eylem planları, ülkemizin iklim değişikliğiyle mücadelesinde bir dönüm noktası olarak görülmeli, kamu, özel sektör, sivil toplum ve bireyler arasında güçlü işbirliği ile uygulanmalıdır.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Anadolu Ajansı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu