Güneş Enerjisi

IEA Başkanı Birol Dünya Enerji Sektörüne Acil Yardım Çağrısı Yaptı

Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) Başkanı Fatih Birol, Twitter hesabından dünya enerji sektörüne deprem bölgesi için acil yardım çağrısında bulunarak, ihtiyaç olan ekipmanları sıraladı.

IEA Başkanı Birol, farklı boyutlarda dönüştürücü, güneşten elektrik üreten taşınabilir araçlar, kırsal bölgeler için LPG, elektrikli ısıtıcılar, konteyner ve çadır gibi ekipmanların deprem bölgesi için acil ihtiyaç olduğunu belirtti.

Twitter hesabından yaptığı paylaşımda dayanışma vurgusu yapan Birol, “Türkiye’de depremin yarattığı olağanüstü durum daha fazla uluslararası işbirliği gerektiriyor. Küresel enerji sektörünü yardım etmeye çağırıyorum.” ifadelerini kullandı.

Deprem Bölgesinin Acil İhtiyaçları

Birol yaptığı açıklamada, ilgili kurum ve organizasyonlarla yaptığı görüşmeler sonrasında bölgede çeşitli ebatlarda trafo, portatif güneş enerjisi jeneratörleri, kırsal bölgeler için LPG, elektrikli ısıtıcılar, konteyner ve çadır gibi ekipmanların acil ihtiyaç olduğunu belirtti. Ayrıca Birol, merkezüstü Kahramanmaraş olan depremin 10 ili etkilediğini, 31.643 kişinin vefat ettiğini ve deprem bölgesinden 158.165 kişinin tahliye edildiğini de duyurdu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu