Güneş EnerjisiEnerji Depolama

GENSED “Güneş Enerjisi ve Enerji Depolama” Semineri Düzenleyecek

Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği (GENSED) tarafından 4 Mayıs 2023 tarihinde “Güneş Enerjisi ve Enerji Depolama” semineri düzenlenecek.

GENSED tarafından yapılan açıklamada,” 2018 yılında yapmış olduğu tüzük değişikliği ile faaliyet alanları içerisine alınan enerji depolama konusunun; 2022 yılındaki mevzuat düzenlemeleri sonucu, Lisans başvurularının alınması ve Ön Lisanslarının verilmeye başlanmış olması sebebi ile oldukça hareketlendiği görülmektedir. Lisanssız 5.1 h uygulamalarında dağıtım bölgesi kısıtının kalkması ve üretim santrallerinin farklı dağıtım bölgelerinde olabilme imkanı tanıması, başvuruları oldukça artırmıştır. Bu sebeplerle, 2023 yılından itibaren GENSED tarafından olan yapılacak tüm seminerlerde, Çatı uygulamaları ile birlikte 5.1.h arazi uygulamaları ve enerji depolama konularına da yer vererek seminerler “Güneş Enerjisi ve Enerji Depolama” başlığı altında tam gün olarak düzenlenecektir.” ifadelerine yer verildi.

Seminer, ilk etapta yatırımcıların yoğun olduğu İstanbul, Ankara, Bursa ve İzmir illerinde yapılacak. Bu kapsamda seminerlerden ilki, İSO-İstanbul Sanayi Odası’nın iş birliğinde 04 Mayıs 2023 Perşembe günü saat 09:30-16:30 arasında İstanbul Sanayi Odası Odakule Fazıl Zobu Meclis Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Seminerde, GES ve enerji depolama uygulamalarındaki teknolojik gelişmeler, şebeke entegrasyonu, mevzuattaki düzenlemeler, teşvikler ve finansman modelleri detaylı olarak işlenecek.

Fiziki ortamda gerçekleşecek seminere katılım ücretsiz olup, kayıt yaptırmak zorunludur. Seminere katılmak isteyenler linke tıklayıp kayıt formunu doldurabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu